نتایج جستجو برای عبارت :

تخت‌گاز ده‌هزارساله

شزم ، فیلمی اکشن و فانتزی محصول سال ۲۰۱۹ به کارگردانی ام دیوید اف سندبرگ می‎باشد. در خلاصه داستان این فیلم آمده است ، توانایی و قدرت شزم جادویی هزارساله است که توسط جادوگری به نام ماماراگان به یک نفر در طی هزار سال بخشیده می‌شود و از قضا این قرعه به نام جوانی کم‎ تجربه به نام بیلی بتسون می‎افتد که باعث به وجود آمدن ماجراهای فراوانی می‎شود و…
ادامه مطلب
بببینید، مخالفت با تغییر، منطقی نیست. اما وقتی در عرض کمتر از یک‌سال کسی تغییرات بنیادین در عقایدش می‌ده، برای من قابل‌پذیرش نیست که اون فرد دلایل تغییراتش رو در خودش عمیق کرده باشه، و متاسفانه تا جایی که در حافظه‌مه، همیشه در رفتارهای این افراد بی‌اعتمادی به خود و رفتارهای متناقض و جوگیرانه دیده‌م. پس لااقل توی چنین وضعی، منبر نگیرید و موعظه کنید دیگران رو، یا لااقل مخاطبتون رو در نظر بگیرید و بعد موعظه‌ش کنید و بلافاصله خودتون رو رو
یکی از سریال‌های طنز سال ۱۳۹۲، «دودکش» بود که «جواد عزتی» در قالب روحانی نقش بازی می‌کند؛ روحانی که شخصیتی ضعیف و احمق دارد؛ مسخره و تند حرف می‌زند، در موتورسواری هول است؛ می‌خواهد روایت بخواند ولی یادش می‌رود و باعث تمسخر دیگران می‌شود.اما در واکنشی دور از انتظار، آیت‌الله حسینی بوشهری (مدیر وقت حوزه‌های علمیه سراسر کشور)، در مراسمی از عوامل این فیلم و سایر برنامه‌های رمضان آن سال تقدیر می‌کنند، بدون اینکه انتقادی از شیوه نمایش صن
میبد که یکی از قدیمی‌ترین شهرهای ایران و استان یزد به شمار می‌آید، از قدمتی چندین هزارساله برخوردار است. این شهر به دلیل برخورداری از بافت تاریخی، بسیاری از عمارات و بناهای ارزشمند خود را در فهرست سازمان میراث فرهنگی کشور به ثبت رسانده است. معروفترین اثر تاریخی شهرستان میبد دژ باستانی نارین قلعه یا به گویش محلی نارنج قلعه است. این قلعه دیدنی با حدود 5000 سال قدمت کهن ترین ارگ حکومتی جهان می‌باشد. همچنین نارین قلعه بزرگترین بنای خشت و گل
چطور می‌شه دوستت نداشت؟ بسیار شنیده‌ام و تقریبا قبول دارم که هیچ چیز ثابت نمی‌مونه. حتی دوست داشتن. در جریان رونده رود باید رها بود. چسبیدن به جایی یعنی غرق شدن. ثابت نگه داشتن چیزی آشفته کردن خوده. همه این‌ها درست و همه وعده‌های تا ابد دوستت دارم پوچ. اما تو بگو به من که ذات عشق رهایی‌ست. رها چون پرنده‌ای آزاد.آنقدر گرم می‌چکد از نگاهت که چموشی خاموش می‌شود. تاریکی‌ها نور می‌شود. بوی صدق می‌دهی. هدیه‌ای که چون نسیم آیی و زمان را به شوخی
با این که خودم تمام ۱۸سال زندگیم در بشاگرد ساکن بودم اما تا به حال فکرش را هم نکرده بودم که بشاگرد چند سال تمدن دارد؟؟مردم بشاگرد از چند سال پیش در میان این کوه های سر به فلک کشیده و دشتهای خشک ساکن شده اند؟؟
تا این که چند روز پیش در صفحات مجازی به عکسهایی با عنوان تاریخ و تمدن چندین هزارساله ی بشاگرد برخوردم که هنوز نمیدانم که واقعیت دارند یا نه؟؟؟
عکسهایی از ظروف سفالی منقوش پیدا شده در بشاگرد متعلق به سه هزار سال پیش از میلاد در موزه ی بزرگ
ژانر : اکشن , فانتزی , علمی تخیلی , ماجرایی
 ۷٫۵/۱۰ از ۹۰,۵۲۵ رای
مدت زمان : ۱۳۰ دقیقه
زبان : انگلیسی
کیفیت : ۷۲۰p HDRIP 
فرمت : MKV
انکودر : MkvCage
حجم : ۱٫۱ گیگابایت
محصول : آمریکا
ستارگان : Zachary Levi, Mark Strong, Jack Dylan Grazer, Asher Angel
کارگردان : David F Sandberg
لینک‌های مرتبط : جستجوی زیرنویس – کیفیت‌های دیگر
خلاصه داستان :
شزم ، فیلمی اکشن و فانتزی محصول سال ۲۰۱۹ به کارگردانی ام دیوید اف سندبرگ می‌باشد. در خلاصه داستان این فیلم آمده است ، توانایی و قدرت شزم جادویی هزارسا
چطور می‌شه دوستت نداشت؟ بسیار شنیده‌ام و تقریبا قبول دارم که هیچ چیز ثابت نمی‌مونه. حتی دوست داشتن. در جریان رونده رود باید رها بود. چسبیدن به جایی یعنی غرق شدن. ثابت نگه داشتن چیزی آشفته کردن خوده. همه این‌ها درست و همه وعده‌های تا ابد دوستت دارم پوچ. اما تو بگو به من که ذات عشق رهایی‌ست. رها چون پرنده‌ای آزاد.آنقدر گرم می‌چکد از نگاهت که چموشی خاموش می‌شود. تاریکی‌ها نور می‌شود. بوی صدق می‌دهی. هدیه‌ای که چون نسیم آیی و زمان را به شوخی
روستای کوشه بالا (قلعه کهنه)
 این روستا  در ضلع شرقی منطقه کوشه قرار دارد .
مسیر اصلی کوه تفتان از این   روستا عبور می کند . این موقعیت خاص باعث شده این روستا هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب کند.  از جاذبه های گردشگری و باستانی  آن میتوان  به قبرستان قدیمی و   سنگ نگاره های چند هزارساله را نام برد. که دلیل بر قدمت منطقه کوشه می باشد.جمعیت روستا تقریبا 250 نفر می باشد .شغل اکثر اهالی دامداری ، باغداری و کشاورزی است .البته سایر کسب و کار های کو
خلاصه داستان :
شزم ، فیلمی اکشن و فانتزی محصول سال ۲۰۱۹ به کارگردانی ام دیوید اف سندبرگ می‌باشد. در خلاصه داستان این فیلم آمده است ، توانایی و قدرت شزم جادویی هزارساله است که توسط جادوگری به نام ماماراگان به یک نفر در طی هزار سال بخشیده می‌شود و از قضا این قرعه به نام جوانی کم‌تجربه به نام بیلی بتسون می‌افتد که باعث به وجود آمدن ماجراهای فراوانی می‌شود و…
ادامه مطلب
تبلیغات تلویزیون به مناسبت این روزها شروع شده و پدرم به روال همیشه با خاطرات جوانیش نمک روی زخم ما میپاشه...خاطرات روزهای سربازی در چالوس و هر پنجشنبه جمعه کنسرت داریوش،ستار،گوگوش و مهستی و هایده در کازینو "شکوفه نو"..خاطرات حقوق سربازیش که تونسته بود باهاش ماشین بخره...خاطرات روزهایی که با مدرک دیپلم مشغول به کار شده بود و با حقوق دولتیش بهترین زندگی رو تونسته بود بسازه...خاطرات روزهای بچگی ما...روزهایی که پدرم میرفت کشتارگاه و با لاشه ی سالم
دارم برای خواب می‌میرم. همه ذرات تنم از من متنفرند، به جز دست‌ها که مرتب می‌شویم و کرم می‌زنم. دانشکده‌ی معماری چیزهای زیادی به من یاد داد که یکی مراقبت از دست‌ها بود. دست‌ها آن خالقانی بودند که به فکرها تجسم می‌بخشیدند. ما را متوجه وجودشان کردند. به تماشایشان نشستیم و یاد گرفتیم چه‌طور از آن‌ها استفاده کنیم. دست‌هایمان را تربیت کردیم برای آفریدن. دانشکده‌ی ادبیات چیزی یاد من نداد. مرا هل داد در انبار کتاب‌ها و گفت بچر، بریز توی سرت. م
پردردسرترین بخش یک کشورلایحه بودجه بود.درلوایحی که درآن کاهش یارانه تولیدبه چشم میخوردهزینه سربارزیادبود.درواقع کسری بودجه رخ میداد.ازطرفی یارانه راهی برای جبران کاهش قدرت خریدبودوراهی برای ازبین بردن وابستگی به خارج ازکشورنبود.ازطرفی کشورهای درگیرتحریم به یکدیگرهنگام رسم همسایه محوری میبایست خدمات میدادند.اگردرآلمان وکشورهای فمنیستی خدمات جنسی وجودداشت آن کشوربیشترموردمهاجرت انتخاب میشد.اتفاقی که درایالات متحده نیزبوجودآمده ب
نام ژانر: فیلم شزم
کیفیت: 4k - 1080p - 720p - 480
محصول: آمریکا
موضوع: اکشن ، علمی تخیلی
کارگردان: David F. Sandberg
با هنرنمایی:  Zachary Levi, Mark Strong, Michelle Borth
زبان: دوبله فارسی و زبان اصلی
سال تولید: 2019

دربادره فیلم 2019شزم:
توانایی و قدرت شزم جادویی هزارساله است که توسط جادوگری به نام ماماراگان به یک نفر در طی هزار سال بخشیده می‌شود و از قضا این قرعه به نام جوانی کم‎ تجربه به نام بیلی بتسون می‎افتد که باعث به وجود آمدن ماجراهای فراوانی می‎شود و…

ادامه مطلب

دربادره فیلم 2019شزم:
توانایی و قدرت شزم جادویی هزارساله است که توسط جادوگری به نام ماماراگان به یک نفر در طی هزار سال بخشیده می‌شود و از قضا این قرعه به نام جوانی کم‎ تجربه به نام بیلی بتسون می‎افتد که باعث به وجود آمدن ماجراهای فراوانی می‎شود و…

ادامه مطلب
مرحوم پدرم همیشه یک مثالی می‌زد:
اگر در مشتت یک تکه طلا داشته باشی و تمام عالم بگویند آنچه در دست توست سنگ است چه تاثیری در اعتقاد تو نسبت به دارایی‌ات و ماهیت آن دارد؟ در هر حال تو یک قطعه طلا داری و این را می‌دانی؛ و اگر در مشتت یک تکه سنگ داشته باشی و تمام عالم بگویند آنچه در دست داری طلاست چه؟ در هر صورت تو یک تکه‌سنگ بیشتر نداری.
متدین و متمدن (یا بافرهنگ) بودن، لابد نشانه‌های عملی‌ای دارد که هرچه آن نشانه‌ها بیشتر باشد انسان متدین‌تر

دربادره فیلم 2019شزم:

دانلود فیلم شز
شهرستان محلات از شهرهای مرکزی ایران، واقع در استان مرکزی است. در میان آب و هوای گرم و خشک و جغرافیای بیابانی مرکز ایران، این شهر با طبیعت زیبا و دل‌انگیز و آب و هوای خوش شناخته می‌شود؛ از این رو همه ساله میزبان شمار زیادی از گردشگران داخلی و خارجی است. محلات قدمتی تاریخی دارد و طبق یافته‌های باستان‌شناسان تاریخ احداث این شهر به دو هزار سال پیش از میلاد مسیح بازمی‌گردد؛ بنابراین خود را برای بازدید از جاهای دیدنی محلات آماده کنید.
در محلا
تخت‌گاز ده‌هزار ساله
چطور تمدن به تغییرات ژنتیک انسان شتاب داد

مجموعه‌ی 3 جلدی
اثر: گرگوری کوچران . هنری هارپندینگ
ترجمه‌ی آرش حسینیان
جلد اول:  150 صفحه - رقعی، نیمه‌مصور، 25 هزار تومان
جلد دوم: 109 صفحه، رقعی، نیمه‌مصور، 25 هزار تومان
موضوع: تاریخ، ژنتیک رفتاری، تکامل‌ زیستی، انسان‌شناسی، روان‌شناسی، دام‌پروری، باستان‌شناسی

معرفی اثر:
در بخشِ اعظمِ قرنِ گذشته، باورِ مرسوم در علومِ اجتماعی این بوده که تکاملِ زیستیِ انسان مدت‌ها
انتقاد از روحانیت قطعا جایز، بلکه واجب است. روحانیت، سازمانی است که در عمر هزارساله خود، شریف ترین انسان‌ها و رهبران اجتماعی را به خود دیده است، اما با این حال، خالی از اشکال و انتقاد نیست. امامان انقلاب نیز از منتقدان این سازمان هستند. حضرت امام(ره) در منشور روحانیت رویکرد انتقادی و سازنده به روحانیت دارند. پس انتقاد بر دیگران عیب نیست. اما انتقاد سازنده و دلسوزانه، نه هر نوع نقدی با هر روشی. انتقاد آداب خود را دارد. انتقاد غیر از تخریب و ضر
شهر ری
یکی از شهرهای استان تهران است که به خاطر داشتن حرم حضرت عبدالعظیم حسنی از سالیان
دور مورد توجه اهالی شهرهای اطراف بوده است. البته شهر ری قدمت بالا و تاریخی
پربار دارد که نباید از آن غافل شد. بازار شهر ری که در نزدیکی حرم مطهر قرار دارد
قدمتی 500 ساله دارد که گشت و گذار در آن و خرید سوغات یکی از کارهایی است که
مسافران و توریست ها در سفر به شهر ری انجام می دهند. اگر علاقه مند به شکم گردی
باشید هم کباب های معروف بازار شاه عبدالعظیم را نباید از
 "آقازادگی"  به این معناست که فردی صرفا به دلیل مقام و موقعیت پدر خود  از منافع اجتماعی و اقتصادی بیشتری برخوردار باشد. این پدیده صورتی پنهان از نژادگرایی است و ناعادلانه و غیر اخلاقی است. این پدیده کمابیش در همه کشورها وجود دارد. لردها در بریتانیا بر اساس نسل و نژاد خود طبقة ممتاز هستند. یا مثلا در ایالات متحده بعید است بوش پسر بدون تکیه بر مقام پدر خود به مقام ریاست جمهوری رسیده باشد. هیلاری کلینتون نیز اگر پدرش رئیس جمهور نبود، نمی توانس
سفر و گشت و گذار در زیباترین شهر بندری جهان 

یکی از زیباترین شهرهای بندری در جهان، کوش آداسی ترکیه می باشد که امروزه جایگاه خاصی در میان گردشگران دنیا پیدا کرده است. این شهر در کرانه های غربی ترکیه و در 71 کیلومتری استان آیدین و 95 کیلومتری جنوب ازمیر قرار دارد. کوش آداسی به علت فاصله نزدیک خود به جزیره‌ ساموس یونان، برای گردشگران از جذابیت خاصی برخوردار است. به این شکل که از بندر کوش آداسی، مخصوصا در ماه‌های بهار و تابستان، سفر‌های منظم ب
بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه و النصر والغلبه
نمیدانم حقیقت دارد که جملات زیر از ژنرال آیزنهاور هست یانه ، ولی هشت سال دفاع مقدس وتحریم ها ثابت کرد که این جملات سیاستی کاملا روشن و حساب شده است که اجرا میشود...
.بویژه در بنیادی در انگلستان که دست کم برای قرن آینده دنیا و منافع بریتانیای کبیر تصمیم وبرنامه ریزی میکند.
از تمام ایرانیان ساکن در این کره خاکی ،فارغ از هر گروه و هر نژاد تمنا دارم التماس میکنم دستتان را می‌ب
بسم الله الرحمن الرحیم
نمیدانم حقیقت دارد که جملات زیر از ژنرال آیزنهاور هست یانه ، ولی هشت سال دفاع مقدس وتحریم ها ثابت کرد که این جملات سیاستی کاملا روشن و حساب شده است که اجرا میشود...
.بویژه در بنیادی در انگلستان که دست کم برای قرن آینده دنیا و منافع بریتانیای کبیر تصمیم وبرنامه ریزی میکند.
از تمام ایرانیان ساکن در این کره خاکی ،فارغ از هر گروه و هر نژاد تمنا دارم التماس میکنم دستتان را می‌ب
بسم الله الرحمن الرحیم
بسم الله الرحمن الرحیم
روحانیت مردمی باشد
روحانیت بی درد و بی مسئولیت یا روحانیت مبارز و انقلابی؟
یادداشت دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی به مناسبت سالروز «منشور روحانیت» حضرت امام خمینی(ره)
در سی امین سالروز انتشار پیام حضرت امام خمینی (ره) خطاب به روحانیون سراسر کشور، آنچه بر خود لازم دانستم نگارش عریضه ای بود هرچند مختصر، تا انشاالله تکلیف شرعی خویش را ادا شده بدانم.
احتمالاً تمام بزرگواران و طلاب محترم در غنای مباحث و آرای مرجع مجاهدی همچون سید روح الله موسوی
بازهم روستایی فراموش شده در یزد! بازهم نامهربانی و ناملایمت! این بار نه خانه تاریخی است و نه اثر هنری! این بار صحبت از روستایی است که در 85 کیلومتری یزد واقع شده، روستایی به نام روستای خرانق. خرانق که از جاذبه های گردشگری یزد محسوب می شود، در معرض آسیب و خطر است. روستایی که زیبایی های آن، زوج گردشگر نروژی را به وجد آورده و باعث شده تا خاطرات سفر خود را منتشر کنند. با همگردی برای شنیدن این خاطرات زیبا همراه باشید.
خاطرات زوج نروژی از روستای خرانق
مهربان‌ترین دوستی که ۱۰۰۰ سال‌ست خواهرم بوده و من بزرگ‌ شدنش را در مقابل چشمانم ندیدم!
خواهرم
دیروز که با چنین متنی از جانب تو مواجه شدم، لرزه بر تنم افتاد. 
در آنجا گفته بودی: 
وقتی سرحالم ۱۶ سالم است.
وقتی خسته‌ام ۲۵ ساله هستم.

پرسیدند هم‌اینک چند سال داری؟!!! و تو پاسخ دادی هزار سال!! روی برادرت سیاه. همان برادری که همواره می‌گفت: بنا دارد تا در گام نخست دوستت باشد. اما برادرت اگر لیاقت داشت، اگر همچو یک دوست می‌توانست برایت برادری کند،
ایران، به عنوان کشوری کهن و با سابقه‌ای چند هزارساله، آثار باستانی فراوانی دارد که برخی از این آثار به دلیل تقسیمات کشوری و جنگ‌های پیش‌آمده، در حال حاضر در خارج از ایران قرار گرفته‌اند. یکی از آثار شاخص دوران کهن ایران، که به کرّات مورد توجه تاریخ‌نگاران و شاعران نیز واقع شده است، طاق کسری یا ایوان مدائن نام دارد. این بنا از برجسته‌ترین آثار دوره ساسانی است که امروزه در تیسفون (عراق کنونی) قرار گرفته.طاق کسری یا ایوان مدائن به خاطر معم
جاذبه‌های طبیعی بی‌شماری که در سراسر ایران وجود دارد اما هیچ‌کدام جای سواحل بکر جنوب با جاذبه‌های منحصر به‌فرد آن را نمی‌گیرد.
چه یک گردشگر حرفه‌ای باشید چه یک مسافر ساده، حتما تا به حال یک بار برای فرار از روزمرگی و گذران اوقات فراغت به سواحل جنوب ایران سفر کرده اید. اوایل بهار و پیش از رسیدن فصل گرما بهترین زمان برای سفر به این سواحل است. بخش گردشگری مجله دلتا به معرفی چند ساحل زیبای جنوبی پرداخته است. با ما همراه باشید.
چابهار
ساحل درک
شنیدن
شبیه این است که فقط یک بدن باشی. جشنِ من روزی‌ست که بتوانم به چندنفری بفهمانم اینکه درونِ خودم نیستم معناش چیست. بیشتر اوقات شبیه جزئی از اجتماعم، در زندگی فردی‌ام کمتر تاریخی دارم، تقریبا قریب‌به‌اتفاق بسترهایی که ممکن است پتانسیلِ منطقی برگرداندنِ فردیت‌ام را داشته باشند، با قیدی که به من و زیست‌ام چندان ارتباطی ندارد، به من متصل‌اند. درواقع، این بسترها در حالتِ ایده‌آل می‌توانند من را متوجه خودم کنند، اما درحالِ حاضر من اص
میدان نقش جهان اصفهان
یکی از زیباترین میدانهای جهان به طول حدود ۵۱۲ متر و عرض ۱۶۰ متر است که
در اطراف آن اطاق هائی در دو طبقه با یک اندازه و شکل احداث شده است .
تعداد چهار اثر تاریخی بی نظیر در اطراف میدان قراردارد . عمارت عالی قاپو ـ
مسجد امام ـ مسجد شیخ لطف اله و سر درب بازار قیصریه ، در وسط میدان اصلی ،
زمین و دو دروازه سنگی چوگان بوده است . میدان امام امروزی یکی از مراکز خرید صنایع دستی و همچنین محل برگزاری بسیاری از مراسم ملی و مذهبی می با
میدان نقش جهان اصفهان
یکی از زیباترین میدانهای جهان به طول حدود ۵۱۲ متر و عرض ۱۶۰ متر است که
در اطراف آن اطاق هائی در دو طبقه با یک اندازه و شکل احداث شده است .
تعداد چهار اثر تاریخی بی نظیر در اطراف میدان قراردارد . عمارت عالی قاپو ـ
مسجد امام ـ مسجد شیخ لطف اله و سر درب بازار قیصریه ، در وسط میدان اصلی ،
زمین و دو دروازه سنگی چوگان بوده است . میدان امام امروزی یکی از مراکز خرید صنایع دستی و همچنین محل برگزاری بسیاری از مراسم ملی و مذهبی می با
بیروت شهری بندری در کنار دریای مدیترانه است و در بدو ورود به این شهر، آن را شایسته القابی چون عروس خاورمیانه و عروس همیشه بهار خواهید دید.
خیابان‌های سنگ‌فرش شده، مجسمه‌های چند هزارساله، صخره‌ها و کوه‌های همیشه سبز، ساحل آفتابی و حتی مردمانی که با عقاید و سبک زندگی متفاوت در همسایگی یکدیگر زندگی می‌کنند، باعث شده تا بیروت لقب عروس خاورمیانه را از آن خود کند. بخش گردشگری مجله دلتا این بار به معرفی دیدنی های بیروت پرداخته است. با ما همر
بزرگواران وبلاگ‌هایی چون حلزون، هیچ و ردپای خاکستری زمان لطف کردند و بنده را به این همایش؟ خیزش؟ جوشش؟چالش؟ پویش؟ (چیه بالاخره؟) نیز دعوت نمودند. 
اولین پست همین پویش را اول صبح با چشمانی نیم‌باز، می‌خواندم و پیش از اینکه متن تمام شود، پوزخندی زده و دلم به حال بی‌نوایانی که در انتهای این پست به ادامه‌ی پویش دعوت می‌شوند، کباب شد و گفتم بیچاره‌های از دنیا بی‌خبر. خیالم راحت بود که کسی مرا دعوت نخواهد کرد و همچنان می‌توانم زیرپوستی در و
چرائی افزایش جرائم حیوان آزاری
س:
بافرهنگی یابی فرهنگی؟
یک کلیپ حاکی از ضرب وشتم بیرحمانه سگی
بخت برگشته توسط انسان نماها درجایی همین نزدیکیها ودران سودریدن شکم قوچ باردار وبیرون
راندن محتویات شکمی(جنین) وسربریدن خرس وبافخر عکس وفیلم گرفتن ازان ودر جایی دیگر
ازپای درامدن پلنگ وگرگ باگلوله شبانان نااگاه ویابه جان هم انداختن سگهابرای ماست
مالی کردن عقده هاو...
به نظرشما مرز بافرهنگی وبی فرهنگی چه تعریفی دارد؟ایا
بالیدن به عمق فرهنگ چند هز
توهمات برخی ایرانیان ! ما بهترینیم !  ایا نباید مردم بهتری شویم ؟
چرا به خودمان دروغ می‌گوییم و فکر میکنیم ایرانیان هیچ ایرادی ندارد ؟ 
چرا مثل مردمان دیگر کشورها پشت هم دیگه نیستیم و بجای حمایت همدیگه رو تخریب میکنیم ؟ چرا وقتی خبر بدبختی یه ایرانی رو میشنویم میگوییم : خوب شد ! حقش بود ! مرتیکه دزد معلوم نیست چیکار کرده ؟
چرا همدیگه رو قضاوت میکنیم ؟ این است فرهنگ اریایی ؟
چرا میگیم عربها سوسمار خورند !
عربها هیچ کدوم از این کارهای ما ایرانی ه
توهمات برخی ایرانیان ! ما بهترینیم !  ایا نباید مردم بهتری شویم ؟
چرا به خودمان دروغ می‌گوییم و فکر میکنیم ایرانیان هیچ ایرادی ندارد ؟ 
چرا مثل مردمان دیگر کشورها پشت هم دیگه نیستیم و بجای حمایت همدیگه رو تخریب میکنیم ؟ چرا وقتی خبر بدبختی یه ایرانی رو میشنویم میگوییم : خوب شد ! حقش بود ! مرتیکه دزد معلوم نیست چیکار کرده ؟
چرا همدیگه رو قضاوت میکنیم ؟ این است فرهنگ اریایی ؟
چرا میگیم عربها سوسمار خورند !
عربها هیچ کدوم از این کارهای ما ایرانی ه

کامبوجا نوعی چای بومی چینی است که با نام عجیب غریبش یک نوشیدنی هزارساله محسوب می شود. ظاهراً در گذشته های نه چندان دور مصرف این نوشیدنی در ایران رایج بوده است اما مدتی است که مردم آن را به دست فراموشی سپرده اند. اگر به طور کلی اسم کامبوجا نیز به گوشتان نخورده است باید بگوییم که این نوشیدنی از همزیستی نوی باکتری با نوعی گل سنگ حاصل می شود که به آن قارچ کامبوجا می گویند.
امروزه اعتقاد بر این است که بسیـــــاری از محصولات تخمیری مانند ماست، پنی
به نام خدای بخشند و مهربان
آنچه باعث شد مطلب غیر مرتبط با فعالیت وبلاگ بنویسم مشکلی ست که
تمام دنیا بخصوص مردم عزیز کشورم ایران اینروزها با آن دست به گریبان هستند
که به نظر بنده یک جنگ بیولوژیک علیه مردم ایران صورت گرفته و ما باید به کمک هم
از این مرحله و از این بحران به سلامت گذر کنیم
وظیفه انسانی من بود آنچه اطلاعات در این مدت کوتاه جمع آوری کرده بودم یکجا در اختیار کاربران خودم
قرار دهم تا شاید به بهبود وضعیت کمک کند
مدتی ست این ویروس همه گ

روح الله موسوی خمینی
تاریخ تولد: 30 شهریور 1281/ 20 جمادی‌الثانی 1320/ 21 سپتامبر 1902
محل تولد: خمین از توابع استان مرکزى چشم به جهان گشودند.
فرزند آیت‌الله سید مصطفی مصطفوی
موسس و اولین رهبر انقلاب اسلامی ایران
خانواده
پدر ایشان سید مصطفی موسوی فرزند علامه سید احمد موسوی در ۲۹ بهمن ۱۲۴۱ ه.ش.  در شهرستان خمین به دنیا آمد و در تاریخ اسفند ۱۲۸۱ در راه خمین به اراک مورد سوء قصداشرار قرار گرفت و بر اثر اصابت گلوله در چهل سالگی به شهادت رسید.هاجر خانم ما
خُرما (نام علمی: Phoenix dactylifera) یا رطب گیاهی تک‌لپه‌ای و گرمسیری جزو تیره نخل‌ها است که میوه‌اش خوراکی و دارای هسته‌ای سخت و پوست نازک و طعم شیرین که به شکل خوشه‌ای بزرگ از شاخه آویزان می‌گردد و برگ‌های آن بزرگ است.
ارتفاع نخل به ۱۰ تا ۲۰ متر یا بیشتر می‌رسد.[۱][۲]
گستردگی گونه خرما عمدتاً در نیمکرهٔ شمالی و در کشورهای ایران،
پاکستان، عراق، عربستان و سایر کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس همچنین بیشتر
کشورهای شمال آفریقا و ایالات متحده آمریکا ا
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام. سال نو همه تون مبارک. این روزای قشنگ، این ماهای قشنگ و این اعیاد قشنگ هم مبارکتون باشه. ان شاالله به برکت همین روزا و صاحبانشون از سیل امسال خیلی زود فقط آبادی بیشتر و درس خدمت و همدلی بمونه برای همه مردم عزیزمون. 
نمیدونم کامنت های پست قبل رو خوندید یا نه. من نرسیدم بیشترش رو جواب بدم اما خیلی درس و حرف داشت برام. تو این اوضاع اقتصادی و خبر گرونی ها و ... گاهی که به هم ریخته میشم یاد جمله های بعضی از شما تو کامنت های پ
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام. سال نو همه تون مبارک. این روزای قشنگ، این ماهای قشنگ و این اعیاد قشنگ هم مبارکتون باشه. ان شاالله به برکت همین روزا و صاحبانشون از سیل امسال خیلی زود فقط آبادی بیشتر و درس خدمت و همدلی بمونه برای همه مردم عزیزمون. 
نمیدونم کامنت های پست قبل رو خوندید یا نه. من نرسیدم بیشترش رو جواب بدم اما خیلی درس و حرف داشت برام. تو این اوضاع اقتصادی و خبر گرونی ها و ... گاهی که به هم ریخته میشم یاد جمله های بعضی از شما تو کامنت های پ
                                به نام خدای بخشنده و مهربان
(  جلوتر از ویروس کرونا ( کوئید 19 ) حرکت کنیم  )
که به نظر بنده یک جنگ بیولوژیک صورت گرفته و ما باید به کمک هم
از این مرحله و از این بحران با خونسردی و بدون استرس به سلامت گذر کنیم
وظیفه انسانی من بود آنچه اطلاعات در این مدت کوتاه جمع آوری کرده بودم ی
                                به نام خدای بخشنده و مهربان
(  جلوتر از ویروس کرونا ( کوئید 19 ) حرکت کنیم  )
که به نظر بنده یک جنگ بیولوژیک صورت گرفته و ما باید به کمک هم
از این مرحله و از این بحران با خونسردی و بدون استرس به سلامت گذر کنیم
وظیفه انسانی من بود آنچه اطلاعات در این مدت کوتاه جمع آوری کرده بودم ی
روح الله موسوی خمینی

تاریخ تولد:  30 شهریور 1281    20 جمادی‌الثانی 1320      21 سپتامبر 1902
محل تولد:  خمین از توابع استان مرکزى چشم به جهان گشودند.
فرزند آیت‌الله سید مصطفی مصطفوی
موسس و اولین رهبر انقلاب اسلامی ایران

خانواده

پدر ایشان سید مصطفی موسوی فرزند علامه سید احمد موسوی در ۲۹ بهمن ۱۲۴۱ هجری شمسی در شهرستان خمین به دنیا آمد و در اسفند ۱۲۸۱ هجری شمسی در راه خمین به اراک مورد سوءقصد اشرار قرار گرفت و بر اثر اصابت گلوله در چهل سالگی به شه
کرونا به مثابه ی زبان[1]
محمد حسین ضرغامی*
 زندگی عادت ساز است و خروج از این روتین انرژی روانی بسیار بالایی را طلب می کند که در شرایط عادی کمتر انسانی زحمت تغییر را شخصا پذیرا شده و یا مشتاقانه برای آن آماده می شود. کرونا موجی ازدنیای واقع است که می تواند امر تغییر را تسهیل نماید و نقاط ضعف یک نظام را آشکار سازد. تنها بعدی که زنجیر عادت را خرق می کند، بعد واقع است که علاوه بر خرق عادت، کارکرد جانبی شناخت عادات را نیز به همراه دارد. سبب می شود انسا

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها